Rozhovory

Amerika

Rozhovor se Adamem Škvorem, který odjel na rok studovat do zahraničí.

Jak se ti v Americe líbí? Cítíš se tam už jako doma?

V Americe je to zatím super. Ještě jsem nenarazil na nějaky velký problém a myslím, že ani nenarazim. Mnoho lidí mi před odjezdem říkalo, jak je to strašně odlišné od Evropy. Když jsem tam ale přijel, tak jsem zjistil, že to až tak jiný není.

Proč ses rozhodl na rok odjet do ciziny?

Tak hlavní důvod byl, že jsem si chtěl zlepšit angličtinu. Postupem času jsem se dozvídal jenom mnoho dalších pozitiv, jako třeba poznání nové kultury, jiný pohled na svět, získání více nezávislosti a jiné.

Na jakou chodíš školu?

Chodím tady na obrovskou střední školu. Studuje tu kolem 3 000 lidí. Do školy jezdím každý den 40 minut a ze školy 2x tolik. Tady v Austinu je strašně špatná doprava, hlavně odpoledne. Jinak se tady, jako na každé jiné škole, hodně prožívá americký fotbal, který je v Americe strašně populární, obzvláště v Texasu.

Jaké sis tam našel volnočasové aktivity?

Jako hlavní školní sport mám běhání (cross-country a track & field). Mimo školu dělám orienťák a hokej. Mám nadprůměrně aktivní rodinu a jsem za to hrozné rád.

Je rodina, se kterou bydlíš, věřící? Chodíš do kostela?

Nene, moje rodina není věřící.

Už jsi byl u některé národní památky? Jaké to bylo?

Hele, nevím, tady v Austinu není vůbec tolik národních památek jako v Praze. Byl jsem několikrát v centru, pak na pár vyhlídkách, ale jinak myslím že na národní památce jsem zatím nebyl.

Narazil jsi na nějakou kulturní bariéru za tu dobu, co tam jsi?

Kultura je tady jiná, ale rychle jsem si na ni zvykl, takže jestli tam ze začátku byla nějaká bariéra, tak jsem ji rychle zboural.

Reportér: Samuel McLean

Sdílet: